Нотокактус Notocactus

Нотокактус / Notocactus
Нотокактус відноситься до сімейства кактусових. Природні природні умови произростания цієї рослини - Болівія, Парагвай, Бразилія і Аргентина. Стебла у кактуса кулястої або циліндричної форми, найчастіше - без бічних пагонів. У жаркий період спостерігається схожий за зовнішніми ознаками період спокою, але такий, що не вимагає спеціальних умов, крім як невеликого притінення від прямих агресивних сонячних променів. Це період стагнації (уповільнення росту рослини).




Найпоширеніші види нотокактус в кімнатному квітникарстві:

Нотокактус солнцелюбівие. У нього невеликий кулястої форми стебло, близько 12 см заввишки і 9 см в діаметрі, злегка приплюснутий, зазвичай не кущиться. Достатня кількість добре виражених ребер - до 16 штук, з великими загнутими колючками (15-19). Квітки нотокактус солнцелюбівие величезні - до 11 см в діаметрі жовтого кольору.

Нотокактус ленінгхаузі. Це рослина з колоновидної форми, високим стеблом (до 1 м у висоту і 17 см в діаметрі), численними ребрами (близько 30-35). У нього довгі золотаві колючки (центральних 3-5 і радіальних 15-25). Цвіте цей вид кактуса навесні лимонно-жовтими квітками, близько 7 см в діаметрі.

Нотокактус красноцветковими. У молодих рослин цього виду стебло кулястий, у зрілих - більше схожий на циліндричний. Ребра з горбиками, ареоли білясті, опушені. Квітки в цього кактуса червоні з більш світлим зевом.

Нотокактус метловідний. У нього стебло сильно опушений, зеленувато-сизувато-зеленого забарвлення. Квітки лимонно-жовті.

Нотокактус Оттона. У цієї рослини стебло кустящійся, яскраво-зеленого кольору, ребра закруглені, широкі. Квіти розташовуються на короткій трубочці, жовтого кольору.



Нотокактус плитчасту. У цього кактуса стебло голубувато-зеленого кольору, кулястої форми, ребра широкі, плоскі. Цвіте жовтими квітками.

Нотокактус пропорційний. Стебло у цього виду витягнуто-кулястої форми, темно-зеленого кольору, ребра тупі і з невеликими горбками, білі ареоли. Колючки у нього розташовані хрестоподібно. Центральні колючки - коричневого кольору, а радіальні - світло-жовтого. Цвіте канереечно-жовтими квітками.



Поради по догляду


Температура: Нотокактус дуже теплолюбний. Воліє влітку близько 20 - 30 градусів тепла, взимку температура повинна бути помірна 17 - 20 градусів, мінімальна зимова температура 15 градусів.
Освітлення: Нотокактус любить яскраве розсіяне світло, з обов'язковим захистом від прямих сонячних променів. НАСІННЯ з осені притінення йому не потрібно, так як рослина і в цей час року потребує хорошому освітленні. Оптимальне місце розташування для нього - в безпосередній близькості східного або західного вікна або підвіконня північного вікна.
Полив: Влітку нотокактус потрібні поливи регулярні, середньої рясності. Узимку - тільки періодичні зволоження грунту.
Вологість повітря: В обприскуванні не потребує.
Розмноження: Розмножується нотокактус насінням. Землесуміш для нотокактус використовується наступна - 1 частина дернової, 1 частина листової, 1 частина торф'яної землі, 1 частина піску і в додаванні - цегляна крихта. Ємність (горщик) для нотокактус повинна бути неглибокою, але широкої, тому що коренева система у них слабка. Пересідають молоді рослини нотокактус щорічно або через рік, а старі рослини - через рік - два.