Колеус Coleus

Колеус / Coleus
Колеус відноситься до сімейства губоцвітих. Природні кліматичні умови цієї рослини - тропіки Африки та Азії. У літній період колеус можна вирощувати на балконі або у відкритому грунті. У лютому рослина зрізається на пень (часто), для отримання нового приросту. Для поліпшення декоративності колеуса квітконоси видаляють, а верхівки пагонів прищипують. У народі рослину називають «Крапивко».


Колеус Блюме. Вихідна форма для більшості кімнатних рослин. Стебло у колеуса чотиригранний, соковитий, рясно розгалужених. Листя у рослини подовжено-серцеподібні, з зазубреними краями, бархатисті, мають різні забарвлення з смугами або парасолями від оранжевого і білого до зеленого, болотного кольору. Суцвіття у колеуса - колос, квітки дрібні, блакитні.

Доолеус гібридний. Листя у нього яйцеподібні або овальні, бархатисті, хвилясті по краях, малюнки різноманітні, квітки синювато-білі. Суцвіття в колеуса колосовидні.

Колеус Ренельта. Пагони у цього колеуса повисаючі, завдяки цьому, його використовують як ампельні рослини. Листя досить великі, коричнево-червоні, із зеленою облямівкою.

Поради по догляду


Температура: : Колеус добре розвивається при температурі від 13 до 26 градусів, взимку оптимально приемлимая температура - близько 15 градусів тепла.
Освітлення: Світлолюбна рослина, віддає перевагу південне вікно квартири.
Полив: Полив колеус воліє помірний, рослині бажана підвищена атмосферна вологість. На обприскування реагує негативно.
Вологість повітря: Не любить вологого повітря.
Розмноження: : Колеус розмножується за допомогою живцювання верхівок. Зрідка - насінням.