Маммілярія Mammillaria

Маммілярія / Mammillaria
Маммілярія відноситься до сімейства кактусових. Це один з найбільш численних пологів сімейства. Маммілярія являє собою рівнинний кактус, який в природних умовах произростания утворює численні колонії. Характерною особливістю маммілярій є наявність у рослини виступаючих сосочків і гачкуватих колючок на них. Точки зростання колючок розташовані між сосочками. Стебло колонновидной форми. Цвіте маммілярія пишно і рясно маленькими квіточками, часом їх буває близько 100 штук на рослині. Квітки самозапильні, вони оточують верхівку стебла віночком.
Бутони квіток закладаються між сосочками. Після цвітіння маммілярія утворює плоди, що дозрівають в тканинах стебла і таборують видимими тільки на наступний рік. Плоди мають вигляд довгастої ягоди з дрібним насінням всередині. Маммілярія налічує більше 500 видів. Найбільш часто зустрічаються в кімнатному квітникарстві:

Маммілярія бокасская. У молодих екземплярів рослин цього виду стебло кулястої форми, з віком він набуває форму циліндра, до 6 см в діаметрі. Маммілярія бокасская щедро утворює відростки, так звані дітки. Їх дуже багато. Сосочки у кактуса м'які, циліндричні, голі. Колючки у мамміляріі бокасской різні по довжині, білі, волосоподібні. Довгих центральних колючок - 3 штуки, радіальних і більш коротких - близько 30 штук. Квітки дрібні, але їх дуже багато, жовтувато-білого забарвлення.


Маммілярія центроколючковая. Цей вид мамміляріі відрізняється більш високим розміром стебла (до 15 см). Сосочки у цього кактуса черирехгранной форми, колючок набагато менше, ніж у інших видів маммілярій. Цвіте кактус пишно і рясно, колір утворює щось, наподобии віночка, квітки кармінно-червоного забарвлення.

Маммілярія струнка. У цього виду кактуса короткоциліндричне стебло висотою близько 10 см і діаметром близько 5 см. сосочки мають слабке войлочноподобное опушення. Колючки різні по довжині і забарвленню, волосоподібні. Центральні колючки більш довгі, коричневого забарвлення, їх зазвичай 3 - 5 штук, радіальні колючки більш тонкі і короткі, забарвлення їх варіюється від білого до жовтого кольору, їх близько 14 штук.

Маммілярія Вільда. Цей вид мамміляріі являє собою кактус з подовженим товстим стеблом промірних 6 см в діаметрі. Він схожий на башточку, прикрашену віночком з квіток. Сосочки у мамміляріі Вільда - із золотистими колючками, центральна колючка трохи загнута наподобии гачка. Маммілярія Вільда легко і рясно утворює дітки, в результаті чого кактус сильно галузиться і набуває химерні форми. Радіальних колючок приблизно 8 - 10 штук, вони прозоро-білі, щетіновідние. довжиною близько 7 мм. Центральних колючок 3 - 4 штуки, вони довше і тонше, світло-жовтого забарвлення, одна з них у вигляді гачка. Цвіте рясно білими дрібними квітками. Після перезапилення утворює ягоди.



Маммілярія проліфера. Являє собою кактус з невисоким тонким стеблом, утворює багато діток. Колючки у мамміляріі проліфера волосоподібні і голчасті, дуже щільно покривають стебло кактуса. Крайні колючки білого кольору, в центрі - золотистого. Часто і рясно цвіте невеликими квітками білого забарвлення. Після цвітіння утворює ягоди без перезапилення.

Поради по догляду


Температура: Зимова температура змісту мамміляріі в межах 10 - 14 градусів тепла при сухому змісті. Для опушених маммілярій зимовий температурний мінімум 15 градусів, але більш високі температури взимку не бажані. Маммілярія потребу у свіжому повітрі. Влітку можна її перемістити у відкритий грунт на альпійську гірку, прикопавши її разом з Гошко.
Освітлення: Мамміляріі потрібне інтенсивне освітлення з притенением в спекотні дні.
Полив: Полив для мамміліріі - типовий для всіх кактусів. Активний в період вегетації і убогий в період спокою.
Вологість повітря: Як і всі кактуси - маммілярія добре переносить сухість повітря. Однак, їй не завадить теплий душ в похмурий день.
Пересадка: Так як маммілярія утворює багато діток, то пересаджувати рослину потрібно в міру необхідності зміни горщика. Горщик використовують широкий і не глибокий. Грунт звичайна для кактусів з додаванням цегляної крихти. Потрібен хороший дренаж.
Розмноження: Мамміляріі дуже просто і легко розмножується дітками, але з часом це веде до виродження растеній.Во уникнути виродження періодично потрібно поновлювати їх з насіння. Насіння проростає при нижньому підігріві грунту при температурі 25 - 27 градусів тепла.