Драцена Dracaena

Драцена / Dracaena
Драцена відноситься до сімейства агавових. Природні природно-кліматичні умови произростания драцени - країни тропічної Африки і острів Мадагаскар. Проізростало драцена в тропіках, субтропіках і саванах. Зустрічається більше 250 видів драцен, вони дуже різноманітні. Є гігантські екземпляри рослин, а існують і карликові форми. Драцени - рослини з красивою архітектурної листям. Пцчкі їх вузького листя елегантно сидять на верхівці тонких і довгих стовбурів.
Чим вище виростає драцена, тим елегантніше вона стає. Нижнє листя драцена скидає у міру зростання. Листопад для драцен - нормальне явище. Таким способом рослина омолоджується. Однак, надмірне опадання листя повинно викликати побоювання, що з рослиною сталася біда.

Драцени являють собою дерева і чагарники, на їх жорстких стеблах спірально розташовані шкірясті листя. Цвіте драцена дуже рідко і квіти її малодекоратівни, але дуже ароматні. Після цвітіння рослина утворює ягоди. Для вирощуванні в квартирах найбільш придатні рослини зі світло-зеленим листям і ряболисті види.

Драцена облямована. Велике рослина, може досягати 3 метрів у висоту. Стебло сильно оголюється у міру зростання. Довгі зелені з червоними або жовтими прожилками листя досягають 50 - 60 см завдовжки.

Драцена запашна. Листя у цього виду драцени ремневідной форми, злегка хвилясті по краю.

Драцена деремская. Являє собою чагарник з листям вузьколанцетні форми, до 60 см завдовжки. Сорти цього виду мають відмінності в забарвленні листя. Так сорт Баузе має широку білу смужку на темно-зеленою тлі аркуша. А сорт Вернека - має зеленувато-білу одну або кілька смуг в середині аркуша або ж світло-зелене облямування по краю.

Драцена Годзефа. Цей вид являє собою невеликий розгалужених чагарник, у якого листя зібране в мутовки по 3 штуки, листя яйцевидної форми. Забарвлення зелений, але покриті білими плямами.

Драцена Гольде. Листя цього виду довгастої форми, сидять на черешках. Листя блискучі, строкаті, мають поперечні світлі і темні смуги.

Драцена Гукера. Цей вид дуже схожий на драцену запашну, але у з більш вузькими листками.

Драцена Канарська. Являє собою деревоподібна рослина з гілкується потовщеним стовбуром. Листя у нього досить великі, досягають 6 - см, лінійно-мечовидної форми, які звужуються до верхівки і до закінчення. Листя сріблясто-зелені, шкірясті. Дуже невибаглива рослина. Але в умовах квартир практично не вирощується через великих габаритів. У природних умовах драцена Канарська досягає 18 метрів у висоту.

Драцена Сандера. Рослина з тонким стеблом і дрібним листям, не більше 3см в довжину. Листя вузькі, трохи зігнуті. Зустрічаються як рослини з однотонно-зеленим листям, так і зі смугастими.

Драцена таліевідная. Рослина з великими листками, що досягають 80 см в довжину, округлої форми, з загостренням на краях аркуша. Листи розташовані на черешках. Всі види драцен - живуть дуже довго, ця рослина - довгожитель.



Поради по догляду


Температура: Драцени - теплолюбні рослини. Найбільш оптимальна температура їх цілорічного змісту - від 20 до 25 градусів тепла. При більш низьких температурах драцени сповільнюють свій ріст, ніби-то впадаючи в сплячку. Драцени Канарська, запашна, Гкуера - витримують і більш прохолодні температури.
Освітлення: До висвітлення драцени не занадто требоватеньни. На яскравому світлі ряболисті сорти втрачають красиву строкату забарвлення листя і стають одноколірними. Освітлення рослини потрібно помірне, півтінь. Для драцен оптимальні західні і східні вікна квартир.
Полив: Драцена воліє помірний полив. Рослина краще недополіть, ніж перезволожити.
Вологість повітря: Драцени дуже люблять вологе повітря, чвстое обприскування листя, душ з м'якої теплої води, протирання листя м'якою вологою ганчіркою. При сухому повітрі кінчики листя драцен підсихають, листя починає опадати.
Пересадка: Пересаджують драцену навесні через кожні два роки. Землесуміш для драцен складається ізтяжелой дернової і листової землі, перепрілого гною або парникової землі з додаванням піску. Коріння у драцен більше розташовані у верхньому шарі грунту, тому в горщику роблять великий дренаж.Желательно мульчування грунту керамзитом або галькою.
Розмноження: Розмножується драцена за допомогою живцювання верхівок, які використовуються в якості маточника. Також драцена розмножується поздовжнім поділом стебла. Деякі види драцен, такі як драцени запашна, Сандер і деремская - розмножуються і за допомогою повітряних відводків.
Хвороби та шкідники: Драцену люблять шкідники, такі як щитівка, павутинний кліщ, нематода, трипси, грибок сажі. Боротися зі шкідниками та хворобами можна як механічним способом (обмивання рослини, збирання комах ганчір'ям), так і хімічним, за допомогою спеціальних препаратів.