Корінокарпус Corynocarpus

Корінокарпус / Corynocarpus
Корінокарпус відноситься до сімейства агавових. Природні природно-кліматичні умови произростания корінокарпуса - Нова Зеландія. В якості кімнатного, а точніше, оранжерейного рослини вирощується вид - Корінокарпус гладкий - Corynocarpus laevigatus. Він являє собою вічнозелений чагарник, дуже легкий в вирощуванні і догляді. Листя у нього овально-подовженої форми, шкірясті. Розташовані листя на подовжених черешках, при цвітінні рослина утворює білуваті непоказні суцвіття.


У кімнатних умовах корінокарпус виростає приблизно близько 2 - х метрів у висоту. Корінокарпус не переносить протягів.

Поради по догляду


Температура: Корінокарпус теплолюбна рослина. Оптимальна температура для його благополучного зростання і розвитку від 20 до 25 градусів тепла. Взимку мінімальна температура змісту - 12 градусів тепла.
Освітлення: Карінокарпус дуже світлолюбний, воліє яскраве розсіяне світло, однак, потребує захисту від прямих сонячних променів. Краще місце для нього - південно-західне, південно-східне вікна.
Полив: Рясний полив необхідний корінокарпусу з весни до осені. Взимку вже помірний. У період вегетації корінокарпуса - навесні - влітку проводять удобрювальні поливи один раз в три тижні, використовуючи при цьому рідке добриво для кімнатних рослин.
Вологість повітря: Корінокарпус потребує дуже високої вологості повітря, це слід враховувати, якщо в приміщенні є центральне опалення. Обприскують його три - чотири рази на день - вранці і ввечері. Ще краще поставити горщик з корінокарпусом на піддон з водою. При надмірної сухості повітря в квартирі рослина може скинути листя.
Розмноження: Навесні і влітку корінокарпус розмножується верхівковими живцями. При цьому використовують наступну землесуміш: 3 частини дернової, 2 частини торф'яної землі, 1 частина піску. Пересадка молодих рослин необхідна щорічно, а дорослих - через 2-3 роки. Потрібен дуже хороший дренаж.