Цефалоцереус або головчаста цереус Cephalocereus

Цефалоцереус або головчаста цереус / Cephalocereus



Цефалоцереус, або головчаста цереус відноситься до сімейства кактусових. Найчастіше його знають під назвою голова старого. Природні природно-кліматичні умови произростания цього колонновидного кактуса Мексика. Cephalocereus senilis розглядається як єдиний різновид виду. Головчасте цереус має незвичайний зовнішній вигляд. Висота його досягає приблизно 15 метрів, галузиться він рідко.
Весь стебло покритий густим і кучерявим волосяним покривом. Ці ворсинки приблизно 30 см завдовжки, прямі або хвилясті, м'які на дотик. З часом, в процесі підготовки кактуса до цвітіння, на верхівці стовбура утвориться цефалею, з якого і з'являються квітки. Блідо-жовтого забарвлення, квіти майже непомітні на кактусі.

Поради по догляду


Температура: Влітку головчатой цереус потребу в періоді спокою, який триває близько 2-х тижнів. Взимку необхідно утримувати цефалоцереус при зниженій температурі, приблизно 5 - 6 градусів тепла.В інший час - звичайна для всіх кактусів температура змісту.

Полив: Цефалоцереус не виносить перезволоження грунту. Верхній шар грунту бажано мульчувати піском або дрібною галькою. Полив тільки нижній, не можна допускати попадання вологи на волосяний покрив кактуса. Можна влаштувати Цефалоцереус баню і вимити його м'яким шампунем. Шампунь слід ретельно змити і висушити цефалоцереус під теплою струменем фена.

Пересадка: Пересідає головчатой цереус рідко. Грунт використовується глиниста, пориста, з додаванням вапна і дрібних шматочків деревного вугілля.

Розмноження: Розмножується цефалоцереус насінням.