Араукарія Araucaria

Араукарія / Araucaria
Рід Араукарія (Araucaria Juss.) об'єднує 14 видів рослин сімейства араукариевих. Це хвойні рослини з голкоподібними або лінійно-ланцетоподібними жорсткими листям. Поширені в Австралії і Південній Америці. Насіння їстівні, деревину використовують у будівництві, для виробництва меблів.

Кілька видів розводять як декоративні на Чорноморському узбережжі Кавказу.


Араукарія - одне з небагатьох вічнозелених хвойних рослин, яке можна вирощувати в горщику в домашніх умовах. Вирощуються як декоративно-листяна рослина. Використовують в горшечной культурі і в зимових садах в солітерних посадках. У кімнатних умовах цвітіння араукарії утруднено. Вважається, що араукарія, як і багато хвойні рослини, очищає повітря.

Описаний вид - Araucaria heterophylla (Араукарія разнолистная) - Єдиний, який нормально росте в горщику, і одне з небагатьох хвойних, використовуваних в приміщенні. У природі утворює величезне дерево, але в приміщенні через кілька років виростає в дивовижний екземпляр близько 1,5 м заввишки. Для симетричного зростання необхідно простір.

Деревце з пірамідальною кроною з ярусами жорстких гілок, покритих гострими голками близько 1,5 см завдовжки. Іноді продається під старою назвою A. excelsa. У народі її називають «кімнатна ялина». Прекрасний матеріал для заміни новорічної ялинки. Рослина, яке виросло до стелі, втрачає нижні гілки, зате верхні звішуються до підлоги.

Вирощують Араукарію у великих горщиках або діжках і використовують в зимових садах або великих приміщеннях. Араукарія - одне з небагатьох виразних, оригінальних по загальному вигляду інтер'єрних рослин. Росте повільно, і чим старше дерево, тим воно привабливіше.

Види:

Араукарія узколистная (Araucaria angustifolia), Або араукарія бразильська (Araucaria brasiliana). Виростає в горах Південної Бразилії. Це великі дерева, що досягають в природі 50 м висоти - фото. Гілки у цієї рослини тонкі, звисаючі. Листя лінійно-ланцетове, до 5 см завдовжки, яскраво-зелені - фото. Придатні для вирощування в кімнатах, так як араукарія рідко в кімнатних і оранжерейних умовах виростає більше трьох метрів. Ліси з араукарії бразильської називають в Бразилії пінейросамі (португальське слово все від того ж латинського кореня «pin» - сосна), вони займають значну частину штату Парана (деревину цієї араукарії так і називають «паранской сосною»).

Поради по догляду


Температура: У будь-який час року для цієї рослини необхідно підібрати в приміщенні прохолодне місце, бажана температура - 10-12 ° C, температуру вище 15-16 ° C рослина погано переносить, починають жовтіти голочки.
Освітлення: Яскраве розсіяне світло, легка півтінь. Влітку краще себе почуває на свіжому повітрі в тіні.
Полив: Рослина потребує постійного рясного поливу і зовсім не переносять пересихання земляної грудки. Так само не рекомендується поливати жорсткою водою. Тому поливають араукарію добре відстояною, дощовою або кип'яченою водою. Добриво: Для підживлення араукарії використовують звичайне комплексне мінеральне добриво в половинній дозі, тобто менше в два рази, ніж для решти кімнатних рослин. Підживлення проводять з квітня по серпень через 3 тижні. Органічні добрива для араукарії не застосовують.
Вологість повітря: В теплих кімнатах рослину потрібно обприскувати 2-3 рази в день. Землю в горше обкладають сфагновим мохом, який регулярно зволожують.
Пересадка: Пересадка проводиться не рідше 1 разу на 4-5 років, до звичайної грунтової суміші для кімнатних рослин можна додавати до половини торфосодержащего субстрату з кислою реакцією (продається як грунт для рододендронів). При пересадці намагатися не пошкодити коріння.
Розмноження: Розмножується з великими труднощами, краще купувати вкорінені рослини. Але можете спробувати виростити араукарію, укоренивши верхівковий держак. Держак висаджують в крупнозернистий пісок в серпні при температурі грунту 25 ° С. У січні пересаджують в горщики (частина вересковой (хвойної) землі і частина піску). У березні-квітні знову пересаджують в свіжу суміш з 1 частини дернової, 1 частини листової, 0,5-1 частина хвойної, 0,5 частини перегнійної землі і 1 частина піску - в цьому ж грунті вирощують дорослі рослини.