Акантокаліціум Acanthocalycium

Акантокаліціум / Acanthocalycium
Акантокаліціум відноситься до сімейства кактусових. Природні природно-кліматичні умови произростания акантокаліціума - гірські хребти північно-західній частині Аргентини. Комфортно себе почуває на гірських луках на висоті 1000 м над рівнем моря. Являє собою кактус кулястої або злегка витягнутої форми, стебло досягає 60 - 7 - см заввишки, в діаметрі приблизно 20 см. Ребер у кактуса близько 20 штук, тіло вкрите колючками, які в залежності від виду мають різні забарвлення - білі, жовті та коричневі. Цвіте акантокаліціум невеликими за розміром, але красивими квітками. Вони бувають жовтими, рожевими, червоними, з різними відтінками цих квітів. На чашечці катуса розташовуються колючки. Це характерна риса, за яку кактус отримав свою назву. Acantha в перекладі-колючка, calyx перекладається як - чашечка. У темно-зелених кулястих плодах дозріває великі темно-коричневі насіння.




Акантокаліціум має багато видів, найбільш поширені в кімнатному квітникарстві:

Акантокаліціум желтоцветковий - цвіте красивими яскравими отруйно-лимонно-жовтими квітками.

Акантокаліціум клімпеліанум - красень з коричневими колючками і білими квітками.

Акантокаліціум пеіцхераніум - відрізняється сіро-зеленим округло-плескатим стеблом, цвіте блідо-рожевими квітками.

Акантокаліціум колючкоцветковий - високий кактус із золотисто-червоними колючками. Квітки у нього рожевого забарвлення.

Акантокаліціум варііфлорум - у цього виду стебло соковито-зеленого забарвлення, центральна колючка одинична і довга - до 2,5 см. Забарвлення квіток варіюється від жовтого до помаранчевого і від червоного до кармінного.

Акантокаліціум фіолетовий - стебло цього виду кактусів зеленого кольору, висотою ледве сягає 20 см. Квітки довгі, приблизно 8 см, рожево-фіолетового забарвлення.



Поради по догляду


Температура: Акантокаліціум витримує високі температури. Оптимально комфортна для нього температура - 25 - 27 градусів тепла. Взимку вимагає періоду спокою з пониженням температури утримання до 7 градусів тепла.
Освітлення: Акантокаліціум - дуже світлолюбний кактус.
Полив: З весни до осені акантокаліціум поливається рясно. Бажано поливати м'якою, підкисленою водою. Любить обприскування. Взимку полив значно скорочується (не частіше 1 разу на місяць). 1 раз на місяць в період вегетації акантокаліціум підгодовують рідким добривом для кактусів.
Розмноження: Розмножується акантокаліціум насінням і відведеннями. Ростять акантокаліціум в живильному субстраті., Потрібен хороший дренаж. Земельний субстрат готують з суміші дернової, листової землі, річкового піску деревного вугілля, додають дрібну гальку або пемзу, або крихту цегли.